Rozmowy na codzienne tematy oraz porady dotyczące korzystania z systemu pomocy społecznej to niektóre spośród usług informacyjnych, które osoby starsze (60+) i ich opiekunowie mogą już uzyskać w Wielkopolskiej Infolinii Wsparcia. Informacje te – oraz wiele innych, można uzyskać pod numerem telefonu: 61 4 499 499 w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:00.

Głównym celem Wielkopolskiej Infolinii Wsparcia uruchomionej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu jest zapewnienie wsparcia, informacji oraz doradztwa w różnych aspektach życia codziennego i społecznego osobom po 60. roku życia oraz opiekunom.

Kontaktując się pod numerem telefonu: 61 4 499 499 (opłata zgodnie z cennikiem operatora) z Asystentami Teleopieki, osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia nie tylko będą mogły porozmawiać o codziennych sprawach, ale także uzyskać pożyteczne informacje między innymi na temat dostępnych usług dla osób starszych i opiekunów w Wielkopolsce. Dowiedzą się także, jakie są aktualnie zasoby i programy wsparcia w Wielkopolsce.

Więcej informacji na temat Wielkopolskiej Infolinii Wsparcia można uzyskać na stronie internetowej ROPS Poznań.