Biuletyn Informacji Publicznej Gmina Święciechowa
""

Szkolenia komputerowe dla Senior 65+

Opublikowano w dniu 2019.07.24 przez Joanna Primel - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Święciechowie w kategorii Wydarzenia #Tagi: #Szkolenia

Seniorzy w wieku 65 lat i powyżej z gminy Świeciechowa biorą udział w projekcie "Cyfrowa Wielkopolska" realizowany przez Fundacje Partycypacji Społecznej z Poznania.

Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych. W ramach projektu nastąpi zapoznanie odbiorców z funkcjonalnymi narzędziami oraz utrwalenie potrzeby rozwijania ich umiejętności cyfrowych w kontekście codziennego życia. Szkolenia umożliwiają każdemu Uczestnikowi Projektu nabycie bardzo praktycznych umiejętności:

  • obsługi Internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT;
  • kształtować kompetencje pomocne w życiu codziennym Seniora (komunikacja online, e-usługi, w tym zakupy i bankowość online, usługi medyczne, e-administracja i wiele innych).

W naszej gminie zostały utworzone 3 grupy po 10 osób. Zajęcia odbywają się w Święciechowie w siedzibie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Miejsce jest wyposażone w stanowiska komputerowe.

W poniedziałek 22 lipca seniorzy otrzymali tablety na własność.

Grupy mają jeszcze do przygotowania projekt animacyjny z wykorzystaniem funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i narzędzi IT.

Galeria wszystkich grup dostępna na stronie:

https://cyfrowa-wlkp.com/galer...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Święciechowie,

ul. Strzelecka 6,
64-115 Święciechowa
tel./fax: (65)533-07-32
kom. 519-687-828

Godziny urzędowania:

  • poniedziałek od 8,00 do 16,00
  • od wtorku do piątku od 7,00 do 15,00

Święciechowa

""

 Wykonane przez Grikon